Een bijzondere dag met de leerlingen kan ook op je eigen school plaatsvinden. Er is een groeiend aantal instellingen met een leuk en leerzaam aanbod van culturele en educatieve activiteiten die scholen aandoen.
Vele cultuurcoördinatoren (ICC’ers) en andere docenten hebben aangegeven dat zij behoefte hebben aan informatie over aanbieders van educatieve en/of culturele activiteiten, workshops en lessen. Het Nationaal Schoolreis Magazine (Schoolreis.nl) ziet ook het belang van dergelijke activiteiten op school als aanvulling op de educatieve of culturele uitstap. Daarom vind je hier de rubriek ‘Op School'.Het aanbod van de instellingen die activiteiten op school aanbieden kan ook zeer boeiend zijn als voorbereiding op een excursie, uitstap of les. Diverse schoolreisbestemmingen bieden eveneens lessen aan op school. De Beestenbus van Ouwehands Dierenpark is daar een goed voorbeeld van. Zij bezoeken je school met hun specifieke kennis, wetenswaardigheden en dierenspullen, een zinvolle voorbereiding voor het schoolreisje. Je kunt ook denken aan de bijzondere geschiedenislessen van het Archeon, met archeotolken in authentieke kledij. Ook zij komen op school (zie foto) als voorbereiding op de schoolreis of voor een spectaculaire geschiedenisles. Je bepaalt zelf welke Archeotolk in de klas komt: prehistorie, Romeinse tijd of middeleeuwen.
'Muziek, chemie, techniek, circus, literatuur en workshops op school'
Maar ook talrijke andere aanbieders van educatieve en culturele instellingen op school leggen de basis voor een sterke educatieve ontwikkeling van de leerlingen. Te denken valt aan een circusvoorstelling maken met de scholieren, workshops, poëzie- en literatuureducatie, goochelshows voor en met kinderen, speelse workshops over chemie, muziek, theater, literatuur en workshops om het zelfvertrouwen te vergroten. Ook de politie kan een bezoek aan de klas brengen.
Klik hier voor een overzicht van 'Op School' aanbieders.
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van aanbiedingen, speciale acties en schoolreisnieuws!